SM-hallikausi päätökseen

5.3.2018

Hieno hallikausi on SM-kisojen osalta takana. IFK:n urheilijat saavuttivat 11 mitalia ja lisäksi 20 sijoitusta kahdeksan parhaan joukossa.

 

HIFK:n mitali- ja pistesijoitukset SM-halleissa 2018

Halli-SM (juniorit) 1-5- 3
Viivi Lehikoinen            N19 200 m              1.        24,48
Heikki Chen                 M22 200 m              2.        22,38
Eero Ilomäki                 M17 60 m aidat       2.          7,95
Netta Tuusjärvi             N17 5000 m kävely 2.   16.23,77
Andrea Österman        N19 Moukari            2.         46.41 (ulkona)
Sanni Pajasmaa          N19 5-ottelu             2.         3752
                                     N19 Kuula               3.         12.43
Viivi Lehikoinen            N19 60 m                3.          7,67
Anton Tallbacka            M19 400 m              3.         51,03

Halli-SM (aikuiset) 1-1- 0
4 x 1 kierros (200 m)    M                             1.     1.29,62
(Heikki Chen, Don-Zheni Ekoebve, Anton Tallbacka, Erik Back)
Erik Back                      M 400 m                  2.        49,17

Sijoitus 8 parhaan joukossa:
Miia Lindholm                N Korkeus              4.          180
Vertti Viitala                   M 60 m aidat          4.          8,35
Tilda Lipasti                   N19 Pituus             4.          578
Aleksi Mutanen             M19 Kiekko             4.        44.25
Sanni Pajasmaa            N19 60 m aidat       4.          8,80
Vertti Viitala                   M22 60 m aidat       4.         7,43
4 x 1 varv (200 m)         M                             5.    1.31,54
(Pekka Sinkkonen, Jevgeni Aleksandrov, Vertti Viitala, Gustav Klingstedt)
Tuukka Röpelinen         M19 Kiekko              5.        42.93
Batuhan Yildirim            M17 60 m aidat        5.          8,31
Akseli Salin                    M17 300 m              5.        37,37
Pavel Mäkinen               M19 60 m                6.          7,21
Sandra Piippo-Pinho      N17 60 m                6.         7,98
Ahmed Ibrahim              M22 1500 m            7.     4.18,86
Sofia Rantanen              N17 Kuula               7.         12.50
Pekka Sinkkonen           M22 400 m              7.         51,01
Tatu Heikkinen               M19 60 m aidat       7.          8,95
Joona Tuusjärvi             M17 Slägga             7.        47.21 (ulkona)
Anton Tallbacka             M19 200 m              7.        23,37
Batuhan Yildirim            M17 300 m               8.         37,82
Heikki Chen                   M22 60 m                 8.          7,13