HIFK Friidrott SM-viestit 2014 Lahti

30.6.2014

HIFK-FRIIDROTT / SM-VIESTIT 2014 LAHTI / JOUKKUEET JA NIIDEN JUOKSUJÄRJESTYKSET

Punainen - taisteleva -stadilainen! 

P15/T15 viestiharjoitukset ke 02.07. Eltsu klo 15, kaikkien läsnäolo pakollista. Muut viestivaihtoharjoitukset ilmoittavat joukkueiden vastuuvalmentajat. Bussin aikataulu ja joukkueiden kulku torstaina facen kautta. Ruokailut kisaruokalassa ruokalipulla, jonka saat joukkueesi valmentajalta.

Joukkueen johto:

Joukkueenjohtaja: Anne Suoranta (040) 13 999 60 anne.m.suoranta@gmail.com

Vastuuvalmentajat:
T15 Suvi Lahtinen, Matilda Bogdanoff
P15 Mervi Lauren
N17 Mervi Lauren ja Åke Hilden
M17 Anatoli Mihailov
N19 Vesa Sjöstedt ja Mikael Sandell 
M19 Anatoli Mihailov
N Anne Suoranta
M Anatoli Mihailov ja Vesa Sjöstedt
800m viestit Attaf Abdullaf
Lihashuolto Jani Vottonen

Lisätietoja: Anne Suoranta

 

LAUANTAI 5.7.2014

1.)

N 4x800m

Ilmoni Rafaela, Hakala Emma, Sjöstedt Åsa, Sanna Aaltonen 

varalla: Linda Aho

2.)

N19 4x100m 1.

Sandell Cecilia, Vainionpää Heini, Nevala Henna, Jallow Adelaide

3.)

N19 4x100m 2.

Wilen Malin, Linda Aho, Tilda Lipasti, Pinja Pikkupeura

varalla: Ida Turunen

4.)

N17 4x100m 1.

Mäkinen Riikka, Lehikoinen Viivi, Ekblom Sandra, Mattila Nea

5.)

N17 4x100m 2.

Ida Turunen, Konttila Jenna, Laine Sahra, Falck Emma

varalla: Vilma Törmälä

6.)

T15 4x100m 1.

Konttinen Pinja, Sinervo Cecilia, Honkala Hanna, Karjalainen Cassandra

varalla: Sinkkonen Tiina

7.)

T15 4x100m 2.

Laine Sharon, Tuusjärvi Netta, Kolehmainen Mia, Tamm Kärt, 

varalla: Etelätalo Eerika

8.)

T15 4x80m aj

Karjalainen Cassandra, Sinervo Cecilia, Kolehmainen Mia, Laine Sharon

varalla: Konttinen Pinja

9.)

Miehet 4 x 100 m

Jussi Kanervo, Joona-Ville Heinä, Erik Back, JohanVersluis 

(Gustav Klingstedt, Don-Zheni Ekoebve)

10.)

M19 4 x 100 m

Joni Arponen, Jani Rastas, Jevgeni Aleksandrov, Ilari Mäkinen

(Omar Mountassir)

11.)

M17 4 x 100 m 1.

Jeremias Haikonen, Pekka Sinkkonen, Jesse Lehtimäki, Daniel Lundmark

(Heikki Chen, Hoang Nguyen)

12.)

M17 4 x 100 m 2.

Juho Rinne, Ahmed Ibrahim, Teemu Korhonen, Daniel Björklund

13.)

P15 4 x 100 m

CasimirEngblom,AntonTallbacka,Toma Lahtinen/Sander Radionov, Aleksi Sohlman 

(Tatu Heikkinen)

14.) 

M17 3 x 800 m

Hamza Mohamud, Daniel Lundmark, Ahmed Ibrahim 

(Jonathan Stenberg, Fabian af Hällström, Lauri Siltanen)

15.)

P15 4 x 80 m aidat

Anton Tallbacka, Casimir Engblom, Antti Chen, Tatu Heikkinen

(Sander Radionov, Aleksi Sohlman)

 

SUNNUNTAI 6.7.2014

16.)

N 4x400m

Showlah Jasmin, Lehikoinen Viivi, Mattila Nea, Aaltonen Sanna

varalla: Heini Vainionpää

17.)

N19 4x400m

Vainionpää Heini, Jallow Adelaide, Linda Aho, Pikkupeura Pinja 

varalla: Sjösted Åsa, Nevala Henna 

18.)

N19 4x100m aj 1.

Jallow Adelaide, Nevala Henna, Pikkupeura Pinja, Sandell Cecilia

19.)

N19 4x100m aj 2.

Sjöstedt Åsa, Aho Linda, Antonio Carmen, Lipasti Tilda

20.)

N17 4x300m

Falck Emma, Törmälä Vilma, Konttila Jenna, Laine Sahra 

varalla: Kolehmainen Mia

21.)

T15 4x800m

Konttinen Pinja, Tuusjärvi Netta, Sinervo Cecilia, Laine Sharon

22.)

Miehet 4 x 400 m

Don-Zheni Ekoebve,Gustav Klingstedt,JohanVersluis,Erik Back 

(Robert Nummela)

23.)

M19 4 x 400 m

Jevgeni Aleksandrov, Joni Arponen, Omar Mountassir, Jani Rastas

(Ilari Mäkinen)

24.)

M17 4 x 300 m 

Daniel Björklund, Ahmed Ibrahim, Jeremias Haikonen, Jesse Lehtimäki, Daniel Lundmark, Pekka Sinkkonen

Kaksi juoksijaa vaihdetaan finaaliin

(Hoang Nguyen, Juho Rinne)

25.)

M19 4 x 100 m aidat 

Jani Rastas,Jevgeni Aleksandrov,Teemu Korhonen,Ilari Mäkinen

26.)

M17 4 x 100 m aidat 

Heikki Chen, Pekka Sinkkonen, Juho Rinne, Ahmed Ibrahim

(Hamza Mohamud)

27.)

P15 4x800m

Sakariye Aden, Casimir Engblom, Anton Tallbacka, Newby Ossian

(Rasmus Stenberg)